Hajduk32. kolo hnl-a

Hajduk rutinski deklasirao Rudeš u utakmici bez imperativa na praznom Poljudu, Pukštas i Krovinović zabili po dva gola

Piše K. M.
27. travnja 2024. - 19:40

U utakmici bez imperativa za ijednu momčad i pred praznim Poljudom slavio je Hajduk s uvjerljivih 5:1 protiv Rudeša. Najuvjerljiviju partiju ove sezone odigrali su ‘bijeli‘ pred praznim tribinama, a golove su zabijali Rokas Pukštas (4‘, 26‘), Filip Krovinović (53‘, 59‘) i Nikola Kalinić (71‘) dok su gosti do jedinog zgoditka došli autogolom Pukštasa u 28. minuti.

Već od starta je bilo jasno u kojem smjeru će ići ova utakmica. Pukštas je prvo u 3. minuti pogodio stativu nakon kornera, a samo minutu kasnije iz slične situacije zabija. Strijelac je bio mladi Amerikanac i u 26. minuti nakon asistencije Trajkovskog, a dvije minute kasnije od njega se odbila lopta u mrežu Hajduka nakon sudara s Buljanom na korneru Rudeša.

Drugo poluvrijeme započeo je Ivan Perišić, a Noa Skoko je debitirao u 72. minuti. Golijadu je u drugom poluvremenu nastavio Krovinović sjajnim golom u 53. minuti s 30-ak metara. Veznjak ‘bijelih‘ povisio je vodstvo na 4:1 u 59. minuti, a konačnih 5:1 postavio je Nikola Kalinić.

Uživo

90‘+2‘ Sudac je označio kraj susreta

90‘ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

87‘ Perišićev ubačaj Pukštas šalje pored vrata Markovića

85‘ Kalinić je pao na rubu kaznenog prostora nakon što ga je Camara povukao, ali ranije je bio u zaleđu koje je dosudio na kraju sudac Erceg

76‘ Mijenja i Ivanković. Sahiti je izašao iz igre, a ušao je Kalik

74‘ Promjena kod gostiju. Izašao je Pasariček, a u igri je Brajković

72‘ Noa Skoko upisat će svoje prve minute za prvu momčad Hajduka. U igru je ušao umjesto Benrahoua

71‘ Hajduk vodi 5:1. U strijelce se upisao i Nikola Kalinić koji je zabio nakon što je izašao sam pred Markovića

66‘ Dobru akciju odigrali su hajdukovci. Moufi je ubacio s desne strane na vrh kaznenog prostora, a tamo je na lopti prvi bio Benrahou koji je prebacio vrata gostiju

64‘ Veliku priliku kreirali su gosti iz kontre. Korač je imao završni udarac, ali obranio mu je Buljan, a onda je opasnost otklonio Uremović

61‘ Promjene u sastavima obje momčadi. Ćorić je ušao umjesto Mašale. Sigur i Trajkovski su izašli iz igre u redovima Hajduka, a zamijenili su ih Moufi i Kalinić

59‘ Hajduk vodi 4:1. Krovinović je zabio drugi gol nakon što je s Brekalom odigrao dupli pas

58‘ Perišić je bio u sjajnoj prilici za prvijenac, ali zaustavio ga je Marković u petercu

55‘ Opasno je uklizao Kunert na nogu Prpića i za to zaradio žuti karton

53‘ Hajduk vodi 3:1. Krasan gol zabio je Krovinović koji je s 30-ak metara pogodio sami kut Markovića i povećao vodstvo ‘bijelih‘

52‘ Zaprijetio je sad Rudeš preko Kunerta. Veznjak je pucao s ruba kaznenog prostora i pogodio vanjski dio mreže

48‘ Prošao je Sahiti po lijevoj strani i ušao u kazneni prostor Rudeša, a tamo ga je zaustavio Camara

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme na Poljudu. Oba trenera odlučili su napraviti promjene nakon prvih 45 minuta. Ivanković je u igru poslao Ivana Perišića koji je zamijenio Dialla, a Mladina je iz igre izvadio Krušlina, Mrčelu i Kuzmanića te na teren poslao Magđinskog, Camaru i Kunerta

Vojko Bašić/Cropix
Tom Dubravec/Cropix

Split, 270424.
Stadion Poljud.
Nogometna utakmica 32. kola SuperSport HNL-a, Hajduk - Rudes.
Na fotografiji: slavlje Hajduka, Rokas Pukstas zabio je gol.

Vojko Basic/Cropix

45‘+1‘ Sudac je označio kraj prvog dijela. Na odmor se otišlo s vodstvom Hajduka od 2:1 protiv Rudeša

45‘ Igrat će se minuta sudačke nadoknade

43‘ Pukštas je ponovno bio opasan za Rudeš. Mladi Amerikanac bio je prvi na ubačaju Brekala iz kornera, a njegov udarac paradom je zaustavio Marković

41‘ Ponovno je Latković bio izvođač prekida za Rudeša, a njegov ubačaj glavom je dohvatio Pavlović i prebacio vrata Hajduka

40‘ Latković je ubacio iz slobodnog udarca s 35 metara što je izazvalo novu opasnost pred vratima Buljana. Prpić je u pokušaju da otkloni opasnost poslao loptu prema Buljanu, a vratar Hajduka je odbio loptu u korner

34‘ Krovinović je pucao iz slobodnog udarca, ali nije pogodio dalje od živog zida

33‘ Sudac Erceg je pokazao žuti karton za Kuzmanića nakon prekršaja na Sahitiju

30‘ Okuražili su se igrači Rudeša nakon gola. Pokušao je sad Pasariček s ruba šesnaesterca, a njegov udarac blokirao je Uremović u korner

28‘ Smanjio je Rudeš na 2:1. Nakon ubačaja Latkovića iz slobodnog udarca sudarili su se Buljan i Pukštas, a lopta se od Pukštasa odbila u mrežu ‘bijelih‘

27‘ Trajkovski je dobio žuti karton

26‘ Hajduk vodi 2:0. Vodstvo ‘bijelih‘ povećao je Rokas Pukštas nakon asistencije Trajkovskog.

23‘ Pokušao je Pasariček proigrati napadače Rudeša iza leđa obrane Hajduka, a to je prošlo bez opasnosti za Buljana koji je pokupio loptu u svom kaznenom prostoru

20‘ Bljesnula je kontra ‘bijelih‘. Brekalo je imao završni udarac, ali pogodio je mrežu s vanjske strane

19‘ Latković je ubacio iz kornera na drugu stativu za Mrčelu koji nije uspio dohvatiti loptu ispred Krovinovića. Lopta je za Hajduk

17‘ Pokušao je sad i Brekalo ugroziti Markovića, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca vratar gostiju hvata bez većih problema

16‘ Opet je Pukštas opasan. Nakon kornera je bio najviši u skoku, ali njegov je udarac završio iznad vrata gostiju

14‘ Ponovno prijeti Hajduk. Kružili su ‘bijeli‘ oko šesnaesterca Rudeša, a onda je Brekalo ubacio s desne strane za Sahitija koji je gađao malo pored stative s vanjske strane

12‘ Latković je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a loptu je glavom zahvatio Mrčela i poslao pored vrata Buljana

10‘ Krovinović se okušao udarcem iz daljine. Njegov udarac s 20-ak metara zaustavio je vratar gostiju Marković

6‘ Zamalo su ‘bijeli‘ povećali vodstvo. Veliku priliku propustio je realizirati Trajkovski nakon što ga je uposlio Sahiti u kaznenom prostoru gostiju

4‘ Hajduk vodi 1:0. Bila je to druga sreća za Pukštasa koji je ubačaj Benrahoua iz kornera pospremio iza leđa Markovića

3‘ Velika prilika za Hajduk. Nakon kornera s desne strane lopta je stigla do Pukstasa koji je pogodio stativu, a obrana Rudeša otklonila opasnost izbijanjem lopte u korner

2‘ Hajduk ima inicijativu od početka susreta, Rudeš praktički još nije imao loptu u svom posjedu